RECENT POST

Na chlup stejný případ v Irsku

December 31, 2016

 

V létě, když už jsme všichni v rodině byli úplně rozladěni z celého případu, jsme se o něm zmínili naší známé, která pracuje v tomto oboru a ukázali jí i výsledky analýzy. Trochu jsme si o tom popovídali, rozloučili se a jeli domů. Asi za týden nám přišel email od této známé, že jim chodí do práce každý měsíc velmi uznávaný medicínský časopis "Lab Times" a v jeho posledním vydání je jeden článek věnovaný podle ní, velmi podobnému připadu, který řeším já.

 

Když nám tento časpopis přišel domu, nestačili jsem se divit. Opravdu zde věnují celé 4 stránky konkrétnímu případu, který opravdu skoro na chlup odpovídá tomu mému. Jedná se o Irského sprintera, Stevena Colverta, běžce na 200 metrů, který byl v roce 2014 odsouzen za použití zakázané látky EPO. Když si uvědomíme, že takový sprinter na 200 metrů EPO opravdu moc nepotřebuje (látka pomáhá zejména vytvrvalým sportovcům), o to více je tento případ absurdní. 

 

V roce 2014 se ještě za doping dával trest jen na dva roky, takže i přes Stevenovu  snahu se případ nevyřešil a nyní, už po odpykání svého trestu, se stále snaží očistit svoje jméno. 

 

Celý článek (originální i přeloženou verzi) naleznete zde a nebo v obrázkách výše.

 

Potvrzení, že stejný názor jako norští vědci z Lab Times, zastává Dr. Pielke z univerzity v Coloradu, můžete najít ZDE. Pro ty, kteří nejsou úplně zdatní v angličtině, překládám poslední odstavec: 

 

"Ale není stále pozdě pro Irský sport dělat věci správně a podpořit jednoho ze svých atletů. Chyby se mohou udělat, dokonce i v nejlépe fungujících procesech, ale jak je organizace schopná tváří v tvář chybě říct, že udělala chybu, to svědčí o bezúhonosti této organizace. Irský sporte, dělej věci správně"

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

October 19, 2016

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now